Müzayede Kuralları

MÜZAYEDE KURALLARI:
1-) Müzayedelerden kazanılan ürünler; ödemelerini müteakip sistemde kayıtlı bulunan adreslere gönderilir...

2-) Müzayedelerin ödeme bekleme süresi 5 gün olup; belirtilen süre içersinde ödemesi alınmayan ürünler ve üyelikler iptal edilir..

3-) DÜNYA MİRASI; bir müzayede firmasıdır doğrudan satış yapılmamaktadır.

4-) DÜNYA MİRASI üçüncü şahısların ürünlerini açık arttırma yöntemiyle satmaktadır. Ürüne en yüksek peyi veren kişi, ürünü satın almaya hak kazanır. Bir ürüne pey veren tek kişi ise, o ürünü başlangıç fiyatına alır. Şayet birden fazla ise, en fazla pey veren, kendisinden önceki pey verenin aşağıda yazılı arttırma kademeler dâhilinde ilavesiyle süre sonunda ürünü satın almaya hakkı olur. Bu katalogda belirtilmiş olan fiyatlar başlangıç fiyatlarıdır. Başlangıç fiyatları altına ürün satılmaz.

5-) Komisyon bedeli, aksi belirtilmedikçe %20’dir.

6-) DÜNYA MİRASI ürünün tarifiyle, hukuki durumu arasındaki farklılıktan mesul olmayacaktır. Fotoğraf ve benzeri gibi bütün görsel materyal sadece rehberlik mahiyetindedir. 

7-) Müzayedeye girilen peyler kayıtlı olup, iptal edilmesi için tarafımıza bilgi verilmesi gerekmektedir. Doğrudan pey iptali mümkün değildir.

8-) Daha önceki dönemlerden, muhtelif mezatlarımızda bir geçmişi bulunmayan yeni üyelerin referans göstermesi gerekmektedir. Referansın yeterli bulunmaması halinde DÜNYA MİRASI Müzayede firması tüm peyleri iptal etme hakkına sahiptir.

9-) Pey veren üyelerin; verebilecekleri en yüksek limiti girmesi tavsiye edilmektedir. Üye tarafından verilen en yüksek teklif, üyenin en son rakamı olmak zorunda değildir. Otomatik pey yükseltme sistemine göre; bir başka üyeye ait alt rakamdaki pey, verilen peyi takip eder. Üye tarafından verilen peyin geçilmesi halinde üye e-mail ile bilgilendirilir. 

10-) Ürün fiyatı kademeli artırım aralıkları;

1.            1.-TL ‘den 5.-TL’ye kadar – 1.-TL

2.            5.-TL ‘den 20.-TL’ye kadar – 2.-TL

3.            20.-TL’den 100 TL’ye kadar – 5 TL

4.           100.-TL’den 200.-TL’ye kadar – 10 TL

5.           200.-TL’den 500.-TL’ye kadar – 25 TL

6.           500.-TL’den 1000.-TL’ye kadar  – 50 TL

7.           1000.-TL’den 2000.-TL’ye kadar  – 100 TL

8.           2000.-TL’den 5000.-TL’ye kadar  – 250 TL

9.           5000.-TL ve üzeri – 500.-TL olarak pey artırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.


11-) Mezatlarımız sadece internet üzerinden düzenlenmiş olup belirtilen saatte teklife kapanacak ve tüm mezatlar sonuçlandırılarak en yüksek teklifi veren kullanıcıya ürün sahibi olarak e-mail gönderilmiş olacaktır...

12-) Sitemize kayıt esnasında verdiğiniz e-mail adresinize ve cep telefonu numaranıza bilgilendirme mesajları gönderilebilir. 

13-) Sitemize üye olanlar burada yazılı şartları kabul etmiş sayılırlar.

PEY: teklif edilen tutar anlamına gelmektedir.....